Právě prohlížíte

Colnago Zoom Říjen 2015

V říjnovém vydání Colnago časopisu ZOOM je na prvních dvou stranách článek o našem / Vašem obchodě. Zároveň naše ambasadorka, Renata Langmannová, zdobí stránku titulní. Máme z toho velkou radost a článek bereme jako obrovské uznání naší práce. Úplný překlad pro Vás připojujeme níže:

 

Colnago Zoom Langmanová

Colnago obchod v Praze

Skvělé věci se většinou stávají čirou náhodou, ne-li nehodou. I v případě našeho pražského distributora to bylo takto. V roce 2011 koupil Vladan Hájek, náš distributor pro Českou republiku a Slovensko se sídlem v Praze, kolo Colnago svému známému, který měl na kole škaredou nehodu. Vladanovi bylo pána líto a byl názoru, že každý nadšený cyklista si musí alespoň jednou v životě koupit Colnago. Snad právě toto bylo znamení osudu. V té době se ještě Vladan v cyklistickém byznyse nepohyboval. Nehoda se Vladanovu známému stala ve věku 65 let když se vracel z Mistrovství České republiky v silniční cyklistice (v Olomouci), kde Petr Benčík porazil ve finiši Zdeňka Štybara (nyní Etixx-Quickstep) a Leopolda Königa (nyní Sky) a stal se již potřetí českým národním šampionem. Divočák vběhl pánovi ve vysoké rychlosti pod kola jeho bicyklu a srazil jej na silnici. Tato událost se stala dva roky předtím, než se Vladan a Petr Benčík poprvé potkali osobně. Petr již v té době skončil s profesionální cyklistikou a Vladan se čerstvě stal autorizovaným distributorem značky Assos pro Střední Evropu. Chemie mezi těmito dvěma kluky zafungovala a rozhodli se otevřít v Praze Colnago & Assos ProShop.

 

Otevřít obchod zaměřený pouze na dvě značky pro silniční cyklisty byl odvážný krok obzvláště v době, kdy většina Čechů jezdí na kolech horských. Od otevření obchodu na konci roku 2013 však Vladan neměl žádné pochyby a věřil, že tato úzká specializace ve spojení se znalostmi a zkušenostmi Petra Benčíka přinese své ovoce. Před vstupem do cyklistického byznysu Vladan vybudoval řetěz 14 luxusních obchodů v Praze a Budapešti pro značky jako Hublot, Audemars Piguet, Breitling, Zenith, Vertu a další. Zde se pravděpodobně zrodilo jeho odhodlání a odvaha. V listopadu 2014 přijel Ernesto Colnago osobně do Prahy, aby Colnago & Assos ProShopu “požehnal”. Panu Colnagovi se dostalo velmi vřelého přijetí, jelikož jej přišlo pozdravit mnoho Colnago zákazníků a fanoušků. Ernesto poskytl několik rozhovorů novinářům a potkal se s Ferrari klienty na slavnostním večeru. Přístup Petra a Vladana je obsluhovat klienty, kteří sdílí stejný postoj k životu jako známý spisovatel Oscar Wilde. Ten jednou řekl: “Mám jednoduchý vkus. Spokojím se vždy jen s tím nejlepším.“ Assos je správným představitelem této filozofie co se týká oblečení, Colnago ztělesňuje dokonalost v kolech. Pro potvrzení této dokonalosti najali kluci profesionální modelku a vytvořili sérii inspirující fotek.

 

Colnago Zoom říjen 2015 Langmannová

Kompromisy kluci nedělají ani při obsluhování zákazníků. Během návštěvy servírují lehkou chlazenou vodu, švýcarskou čokoládu a italské espresso. Při předávání kola zákazníkovi pak rozlévají šampaňské Möet Chandon. U vyjížděk se zákazníky a přáteli servíruji prosciutto, sýr, kávu a croissanty u firemního auta ke snídani. Své zákazníky vzali rovněž na Colnago Gran Fondo na Lago di Garda, stejně jako na Tour de France a jiné závody. Vydávají své vlastní noviny a na Facebooku mají více než 6.500 fanoušků. Obchod momentálně nabízí téměř 100 kompletních kol a rámů Colnago. Rámy jsou úhledně srovnané na stěnách, kola jsou vystavená na samostatných stojanech. Hlavní stěna u vchodu do obchodu nese krásné originální Colnago Nuovo Mexico. Stěna je podepsaná panem Colnagem osobně. Obchod nese pouze označení Colnago a Assos. Stejně je dekorováno i firemní BMW, které kluci používají pro podporu zákazníků a fanoušků během pravidelných vyjížděk, které organizují. V srpnu 2015, kluci spustili Colnago e-shop (www.colnago-shop.com). Kdokoliv tak může vidět jejich obchod díky Google virtuální prohlídce stejně jako si projít celé Colnago portfolio a dostupný sklad obchodu.

 

V neposlední řadě si položme otázku, na jakých kolech jezdí oni sami? Petr i Vladan jezdí na modelu Colnago C60 v tradičním barevném provedení vybavených sadou Campagnolo Super Record EPS. Hlavně se jejich kola liší ve velikostech. Zatímco Petr jezdí geometrii 52cm sloping, Vladanova geometrie 60cm sloping se v továrně Colnago zřídka vyrábí, stejně jako jeho 62cm vysoký Master. Pro ten svůj zvolil kombinaci retro a moderních komponent jako třeba kol Lightweight. Výsledkem je zajímavý produkt, který Vladan komentuje: „Zatímco C60 poskytuje neuvěřitelně přesnou odezvu a krásně kontrolovanou jízdu, Master nabízí jezdci pohled pod sebe na rovnou chromovanou vidlici, gravírování, tvarování horní trubky a další pozoruhodné detaily, při kterých vlhne oko. Stejně jako v případě hodinek Patek Philippe platí i u Colnaga, že toto kolo jakoby nikdy nevlastníte, ale pouze se o ně staráte pro další generaci, vašeho syna či dceru. Mému synovi je nyní 5 let a strašně rád bych mu jednou můj Master předal.“

 

Originál Zoom v angličtině je ke stažení zde: http://colnago.com/ZOOM/ColnagoZOOM-ENG-N17-october2015.pdf