Napsali o nás

Rozhovor s Ernestem Colnagem na Xman.idnes.cz

Rozhvor Ernesto Colnago Xman

Rozhovor s Ernestem Colnagem na Xman.idnes.cz

Silniční kolo by bez něj vypadalo jinak. To díky němu dnes speciály nemají čtrnáct kilo. Když tedy dvaaosmdesátiletý zakladatel firmy Ernesto Colnago říká, že jeho značka Colnago vylepšila kolo, ani trochu nepřehání. A nepřehání, ani když říká, že se pro kola zrodil on sám. Velký rozhovor se zakladatelem značky Colnago, panem Ernestem Colnagem na xman.idnes.cz najdete zde.


Forbes Červen 2014 – Osel v sedle

Forbes Červen 2014 – Osel v sedle

Petr Benčík vzal šéfredaktora Forbesu Petra Šimůnka na testovací Colnago jízdu v okolí Kokořína. Z projížďky nakonec vznikl třístránkový kolo test Colnago CLX 3.0 made by Forbes.

 


Forbes Září 2014

Colnago Forbes Září 2014

Forbes Září 2014

Zářijový Forbes radí čtenářům jak zbohatnout. Petr Benčík pak čtenářům radí jaké si koupit kolo a vyčistit si hlavu  (viz. zmínka o ProCycle.cz na obrázku). Forbes píše, že silniční kola zažívají nebývalý comeback. Při hladké jízdě po silnici prožíváte radost z rychlosti i zlepšíte svou fyzickou kondici. No, nezbývá než souhlasit.

 

53×11 Květen 2015 Oslavencův dárek – Exkluzivní test Colnago C60

Test Colnago C60 v časopisu 53x11 Květen 2015

53×11 Květen 2015 Oslavencův dárek – Exkluzivní test Colnago C60

V naší společnosti je zvykem, že když někdo slaví kulaté jubileum, dostane od své rodiny nebo přátel nějaký hodnotnější dárek. U Colnaga je tomu naopak. K výročí 60 let od svého vzniku připravilo fanouškům silniční cyklistiky vskutku povedený dárek – model označený jednoduše C60. Colnago byl jedním z prvních výrobců, kteří začali experimentovat s karbonem coby materiálem pro stavbu rámů. Od roku 1987, kdy byl postaven jeho první uhlíkový prototyp, samozřejmě vývoj a technologie urazily dlouhou cestu. Celý exkluzivní test Colnago C60 si můžete přečíst v časopisu 53×11.

Supercycling.cz – Test Colnago C60

Test Colnago C60 na supercycling.cz

Supercycling.cz – Test Colnago C60

Měli jsme štěstí, do našeho redakčního testu se totiž podařilo získat italský klenot z dílny Ernesta Colnaga. Nová generace legendární řady C pokračuje. Ernesto Colnago zadal svým technologům jasný úkol inovovat model C59, tak aby lépe obstál v porovnání se světovou konkurencí. Není v našich schopnostech zjistit, s jakým výsledkem svojí práci dokončili. Nicméně jsme tuto výzvu rádi přijali a níže se s vámi podělíme o nově získané zkušenosti. Celý test Colnago C60 na Supercycling.cz si můžete přečíst zde.


Článek o fenoménu ženské cyklistiky na idnes.cz

Ženská cyklistika - nový fenomén. Sken článku na idnes.cz

Článek o fenoménu ženské cyklistiky na idnes.cz

Ženy jsou na kole krásné a my víme jak o ně pečovat. Na portálu idnes.cz proto vyšel článek a video, ve kterém Petr Benčík mluví o vhodném výběru dámského kola, jeho specifikách a také o volbě vhodného dámského oblečení na kolo. Článek i video naleznete pod tímto odkazem.


Reportáž z fabriky Assos na roadcycling.cz

Reportáž z fabriky ASSOS na roadcycling.cz - screenshot

Reportáž z fabriky Assos na roadcycling.cz

Letos v létě jsme navštívili jednu z nejznámějších společností vyrábějící cyklistické oblečení – švýcarský Assos. Článek o návštěvě Assosu jste si mohli přečíst v prvním vydání tabletového magazínu ROADCYCLING. Nyní jej přinášíme i na RoadCycling.cz. Švýcarská oděvní společnost Assos je v mnoha ohledech výjimečná. Pyšní se skvělou pověstí přitom nemusí sponzorovat žádný slavný profesionální tým. Assos si dělá vše po svém a zdá se, že mu to vychází. Proto jsme se rozhodli navštívit výrobu a centrálu Assosu v jižním Švýcarsku v městečku San Pietro di Stabio.. Celou reportáž z návštěvy Assos centrály na roadcycling.cz, si můžete přečíst zde.

Ernesto Colnago a trojice výročí v časopisu 53×11

53x11 Colnago

Ernesto Colnago a trojice výročí v časopisu 53×11

Velmi stylovou formu oslavy roční činnosti prodejny Colnago & Assos ProShopu zvolili Petr Benčík a Vladan Hájek. Prodejna Colnago & Assos ProShop se 13. listopadu stala místem, kde se domácí příznivci značky setkali se zakladatelem firmy, které dodnes nenechává fanoušky cyklistiky bez emocí. Domácí výročí bylo spojeno s připomenutím dalších dvou významných dat pro italskou rámařskou legendu – její 82. narozeniny a šedesát let od založení značky. Celý článek si můžete přečíst v časopise 53×11 zde.


Vladan Hájek: Český trh s luxusem je už blízko Londýnu a Paříži

Vladan Hájek - E15.cz - rozhovor sken

Vladan Hájek: Český trh s luxusem je už blízko Londýnu a Paříži

E15: Lze dělat byznys vašeho typu bez nadšení?
Rád dělám jako práci takové věci, které mě zároveň baví. Dříve mě neuvěřitelně bavily hodinky, dnes mě fascinují krásné nemovitosti. Baví mě zvažovat nemovitost jako investici, dívat se na dům jako na hezké místo k bydlení. A když mě něco baví, chci to poskytovat jako službu dalším lidem. Obecně platí, že luxus je o emocích. Věc si kupujete proto, že ve vás vzbuzuje krásné pocity. Například když prodáváme kola Colnago, tak vidím, že si je zákazníci nekupují jen hlavou, ale i srdcem.

E15: Určitě máte v záloze ještě něco dalšího.
Nově se pouštím v roli investora do prodeje luxusní švýcarské kosmetiky tří vybraných značek CBN, Codigen a Stemcell. Projekt jsme nazvali Charming4ever. com, neboť o toto přesně se u našich klientů snažíme. Poznal jsem totiž tak schopnou a chytrou paní, že bych byl blázen nepustit se s ní do dalšího společného podnikání. Já do něj přináším finance a inspiraci, ona obrovské penzum znalostí a schopností.