Právě prohlížíte

Ženy na kole

Ženy jsou na kole neskutečně krásné. A nejde jen o oblečení a kolo samotné, ale vůbec o fakt, že se vydávají za adrenalinem, vstříc únavě, nepohodě, vyčerpání a štiplavé bolesti v nohách. Že se na kole zpotí, že jim vítr rozfouká vlasy, že jim rychlost vykouzlí široký úsměv na rtech a do těla vžene novou dávku endorfinů. Chlapi, jezděte se svými ženami. Ochraňujte je na kole, nenuťte je k nepohodlným výkonům, potlačte je do kopce, je-li to zapotřebí. Mějte jejich pohodu na mysli. Odměna vám bude sladká a cyklistický svět kolem nás ještě více sexy. Ať žijí „FEMME cykloFATALE„.

Jak být paní svého kola?

Ženy jsou na kole krásné vždy a když se samy cítí skvěle, sebevědomě, je pro ně jízda na kole plná pohody s příjemnou příchutí adrenalinu. A my víme, jak o ně pečovat.

První důležitým specifikem dámského kola, je volba správného sedla. Sedlo by mělo být širší a se širší špičkou. Pro pohodlnou jízdu, by také dáma měla volit pohodlné (lehčí) převody.  Geometrie dámského kola je trochu jiná než u kola pánského. Dámy  potřebují rámy kratší (horní rámová trubka). Je poměrně málo firem, které se specializují vyložené na dámskou geometrii rámu, dodává Petr Benčík v instruktážním videu níže. Řídítka se pak dávají trochu výše, tím je pro ženu posez na kole přirozenější a pohodlnější. Velmi důležitá je také volba správného oblečení na kolo.

Správné dámské oblečení na kolo

Dámy mají svoje specifika pochopitelně v oblasti kraťasů na kolo, kde je vložka jinak tvarovaná než u pánských kraťasů. Mnoho dam nemá rádo kraťasy s kšandy kvůli složitému oblékání / svlékání. Petr Benčík ale doporučuje právě kraťasy s kšandy, protože ty po těle „tolik necestují“ a tím nevznikají zbytečné odřeniny. Petr Benčík v této souvislosti také apeluje na ženy, aby jezdily na kole vždy bez spodního prádla. Jakékoliv kvalitní spodní prádlo způsobuje při jízdě odřeniny a podobné nepříjemnosti. Volba cyklistického trička by pak měla být především otázkou správné přiléhavosti trička na tělo, aby mohlo odvádět pot z těla. Prohlédněte si malou instruktáž ve videu na iDnes.cz, které vyšlo spolu s článkem Fenomén ženské cyklistiky.

Assos a Colnago