O společnosti ASSOS

Více než 44 let, 400 olympijských medailí a medailí z mistrovství světa a 25 patentů, přístup společnosti ASSOS zůstává neměnný: ZNIČIT, OBNOVIT, ZLEPŠIT. Ať už jde o vývoj našich vlastních textilií, zátěžové testování prototypů s atlety WorldTour nebo vylepšování produktu v průběhu několika let, spojení naprostého pohodlí a technického výkonu zůstává klíčem – všité do každé položky nesoucí jméno ASSOS. Sponsor Yourself.

www.assos-shop.cz

Lauren Fignon Assos kraťasy

Vložky

Z hlediska celkového komfortu je důležitější nošení správných cyklistických kraťas než kolo, na kterém jedete. Každá

vložka Assos prochází více než pětiletým vývojem, aby byly funkce a komfort optimální.

Velikost

Každý člověk má jedinečné tělesné proporce. Assos nabízí širokou řadu velikostí, dohromady 7, které zajistí bezchybné padnutí a maximální pohodlí při vašich jízdách.

Opravy

Po nešťastném pádu je možné oblečení do 30 dnů od nákupu vyměnit. Vynikající je také služba nad rámec počátečních 30 dnů, která nabízí opravy. Ve většině případů lze produkty opravit.

Assos historie

V polovině 70. let si Toni Maier Moussa (zakladatel Assos) všímá odporu, který vznikl vůči vlněnému oblečení. Rozhodne se tak spolu se svou ženou Eliane (textilní technička) a s Hansem Hessem (švýcarský výrobce kombinéz pro sjezdové lyžování) vyrobit kraťasy z Lycry. Tyto kraťasy dokonale obepínají tělo a sedí doslova jako druhá kůže. Nyní ASSOS vede Toniho syn, Roche Maier, který je doslova posedlý vylepšováním dokonalých materiálů a neustálým posunováním hranice možného.

Assos butik

Assos butik Praha ŠirokáŠiroká 15, Praha 1

Uvnitř butiku, na pravé straně, zaujmou historické fotografie závodníků, kteří Assos vozili buď tajně, nebo ve švýcarské reprezentaci. Assos butik nabízí široký výběr oblečení do každého počasí – na horská i silniční kola. Kraťasy jsou základem šatníku každého cyklisty, protože od dobře padnoucích cyklo-kraťasů se odvíjí zážitek z jízdy. Pro dotvoření správné atmosféry je v butiku vystaveno špičkové kolo Colnago.

Zajímavostí je, že další samostatný butik věnovaný pouze oblečení této značky naleznete jen v Luganu a v Londýně.